هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۳ خرداد ۳, شنبه

پوزش خواهی لیلا حاتمی؛ اعتراف به گناه نکرده؟!پس از حملات لفظی محافظه کاران و البته وزارت ارشاد دولت حسن روحانی به یک روبوسی ساده لیلا حاتمی با دبیر جشنواره بین المللی کن، این بازیگر محبوب ایرانی در نامه ای مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی از رفتار خود پوزش خواهی و ابراز ندامت کرد. جدا از گفتن از این حجم گسترده از تحجر و جمود فکری قشریون در کشورمان که دست دادن و روبوسی ساده یک زن و مرد را هم تاب نمی آورند و به خطر افتادن اسلامشان مایه مضحکه ایرانیان در جهان شده است، شکل پوزش خواهی لیلا حاتمی هم تاسف آور است. جایی که به شکلی زشت از دبیر جشنواره کن مایه می گذارد و او را  کهنسالی خطاب می کند که به سبب کبر سن و فراموشی و بی حواسی اش با او روبوسی کرده است! این همه کافی نیست و خانم حاتمی نام پدر مرحومشان را هم به میان می آورند، که او علاقه مند به دین و فرهنگ ایرانیان بوده و بالتبع چنان رفتاری را -روبوسی با مرد غریبه- برنمی تافته است (منبع: بی بی سی فارسی)!

بگذارید رک بگویم! خانم حاتمی دروغ می گویند. نه پدر ایشان دست دادن زن و مرد را بر هم خوردن عرش کبریایی می دانست و نه مصاحفه زنان و مردان تضادی با فرهنگ ایرانیان دارد! ایشان از کدام دین و فرهنگی دفاع می کنند؟ از همان فرهنگی که سبب شد ایشان به چنان وضعیت رقت باری، کلاهی کج بر گوشه ای از گیسوان خود بیاندازد و به قول خودش، نیاز به "اقدامات پیشگیرانه" باشد؟ 

شرایط را می دانیم! اگر خانم حاتمی چنان نامه ای را نمی نوشت، شاید موقعیت شغلی اش در ایران به خطر می افتاد ولی آیا این همه ارزش چنان دروغ گویی و تقیه از نوع اسلامی اش را داشت؟ شاید خانم حاتمی در لحظه نوشتن آن نامه، خاطره سینمای آتش زده شده خودش را در یاد داشت، ولی آیا این دلیلی برای توجیه وادادگی هنرمندی چون او و نوشتن چنان نامه ای ناموجه می شود؟!

۵ نظر:

 1. اگه عذرخواهی نمی کرد لباس کثیفها دست از سرش برنمیداشتند ، حالا یکی نیست بهش بگه چرا جوگیر شدی کاری را کردی که نتونی پاش وایسی؟ کشور مشکل دزدی و غارت نداره مردم بهش اعتراض کنند ، اد مشکل که چه عرض کنم مصیبت عظمای ما همین روبوسی بود !!! خدایا کی این مردم میخوان عاقل شن؟

  پاسخحذف
 2. بسیار بابت این عذرخواهی متاسفم - کاش تو هنرمندامون چند نفر دیگه مثل شجریان داشتیم که پارس سگان حکومتی رو به پشیزی نمیگرفتند - خانم لیلا حاتمی خیلی زود بابت هیچ اشتباهی از اینها عذر خواهی کرد - صبح که دیدم این خبر رو باورو نشد الان هم امیدوارم تکذیب بشه

  پاسخحذف
 3. اگر خودت هم جای او بودی، همین نظر را داشتی؟؟؟ نوشتن نظریه آسونه، مهم عمل کردنشه... پس اول‌ کمی فکر کن و بعد نظریه پردازی کن...

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اگر من جای ایشون بود تقیه نمی کردم و زیر بار این خفت نمی رفتم . خودت رو با دیگران مقایسه نکن. ممنون

   حذف
 4. من هم فکر می‌کنم نباید عذرخواهی میکرد، عذرخواهی از چی‌؟ از خطای نکرده؟ باید با جرات و شهامت ایستاد...

  پاسخحذف

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!