هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۲ فروردین ۱۸, یکشنبه

آقای مطهری! بدنبال گرفتن رضایت برای مجرمانید یا اجرای عدالت؟!

سابقه مجلس شورای اسلامی و به خصوص دو دوره گذشته آن چنان خراب است که به حرکتی چون فراخواندن وزیر کشور به مجلس در مورد پرونده قتل ستار بهشتی هم به دیده شک نگاه می شود. کارنامه علی مطهری -طراح سوال از مصطفی نجار-  در دفاع از حق موکلان خود (مردم)  بسیار ضعیف است و دغدغه اش در موردی  چون  احضار احمدی نژاد به مجلس و طرح سوال از او، نه احقاق حق مردم و دفاع از منافع بر باد رفته مملکت که موارد بی اهمیتی چون قهر چند روزه احمدی نژاد از رهبر یا گفتنش از مکتب ایرانی (و نه اسلامی) و سفرهای خارجی اسفندیار رحیم مشایی  بودند! احضار وزیر کشور هم این بار می تواند تنها از سر منازعات سیاسی و جنگ قدرت با دولت احمدی نژاد باشد و نه از درد وطن  که مسبوق به سابقه است.

جناب مطهری می فرمایند که :
این سوال درباره مرگ ستار بهشتی (وبلاگ نویس) است. انتظار داشتیم از خانواده ستار بهشتی و مردم عذرخواهی شود و رضایت خانواده او گرفته شود که البته این کار انجام نشد.
 باید از ایشان پرسید که چرا باید به دنبال گرفتن رضایت از خانواده ستار و بستن پرونده بود و نه محاکمه مسببین آن و اجرای عدالت؟ جالب است که علی مطهری در نهایت، عدالت را در عذرخواهی نیروی انتظامی کافی می داند که شاید به زعم ایشان سبب شود که قائله ختم به خیر گردد و هیچ  لکه ای بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی نماند! چنین سخنانی که شاید بیشتر نمک بر زخم مادر ستار بپاشد که از ناعدالتی ها و اجرا نشدن قانون، پیشتر تهدید به خودکشی در مقابل مجلس کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!