هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۲ اردیبهشت ۹, دوشنبه

هاشمی رفسنجانی، فریبکاری سیاس در قبای اصلاحی گری و اعتدالعلی اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی نوقی، آخوندی که بیش از دو دهه بر اریکه قدرت نهان و آشکار مملکت نشسته  بود و ازهیچ  خباثت و حقه و کلک و جنایتی درافزودن به قدرت خود و حفظ  آن کوتاهی نمی کرد، می گوید : "هیچ دولت دیکتاتوری نمی تواند در دنیا موفق  شود". جمله راست است و زیبا گرچه شنیدن آن از کسی چون جناب رفسنجانی خنده آور است.   

طوری حرف می زند گویی که مشکلات کشور تنها هشت سالی است که بوجود آمده و پیش از آن و بخصوص در دولت هشت ساله اش، ایران گلستان بود. خود را محور اعتدال می داند و با شکسته نفسی از اینکه دیگران او را تنها راه برون رفت از اوضاع کنونی و "شاه کلید مشکلات" می دانند احساس شرمندگی می کند. به شکلی حرف می زند که گویی در دوران قدرتمداری ایشان، نه از بنیاد گری های اسلامی و انقلابی و عملیات تروریستی اثری مانده بود که جنابشان با تنش زدایی، ایران را دوست تمام جهان کرده بود!

هاشمی رفسنجانی، همان که (با وقاحت) عامل قتل های زنجیره ای را با خود به حج می برد و به بازماندگان قتل های زنجیره ای دهن کجی می کند. هم او که  آن زمان که سر مست از باده قدرت بود حتی انتقادی را بر نمی تافت و دستور به حبس نویسندگان نامه انتقادی به خود را داد و می گفت که می خواهد رویشان را کم کند. همان که مخالفت خود را با جنبش مردم سالاری و اصولاً هر تغییر ساختاری در رژیم سیاسی ایران بارها  به صراحت بیان کرده بود و "مکتب ایرانی" را کوبید. همان هاشمی رفسنجانی که امروز در قبای عاریه اصلاحات و اعتدال است و ناز می کند که نامزد انتخابات ریاست جمهوری بشود یا نه!

شاید هم نظام در فکر معامله ای پشت پرده با عالیجناب سرخپوش است بر سر حفظ اموال دزدی خاندانش و فرزندان ناخلف و بدنامی که امروز مغضوب اند. شاید هدف تنها گرم کردن تنور انتخابات برای یک تدارکات چی چهار ساله دیگر است (پس از اعلام انصراف محمد خاتمی از کاندیداتوری) و چه گزینه ای بهتر از پیرمرد هشتاد ساله سیاس ای که خوب می داند چه موقع برای حفظ منافع اش به دست بوسی ارباب قدرت برود.

۶ نظر:

 1. نمی توان به مطالبی که نوشته اید خدشه ای وارد کرد. اما در سیاست ما گاهی مجبوریم از کامل گرایی خارج شویم. به هر حال بخشی از حرف های ایشان درست است و در جامعه ای که روزنامه نگاران و دیگر سیاست مداران جرأت بیاناتی مشابه این را ندارند باید آن را غنیمت شمرد. البته دیگر دوران هاشمی و حکومت و ریاست جمهوری او گذشته است و بسیار بعید می دانم کاندیدای انتخابات شود و یا در صورت کاندیداتوری رأی بیاورد.

  پاسخحذف

 2. انتخـابـات دگـر، بـار دگـر در راه است
  خلق را وعده پوچ سر خرمن بدهید


  پســران عزبــی را کــه مجـرد هستنـــد
  همه را یک شبه با سازودُهُل زن بدهید


  بــه مدیــران ادارات کلیـــدی ، اسفنــــد
  غیر پاداش کلان یک دوسه تا وَن بدهید
  وَ بـه افـرادِ مـوثـر سنـدِ بـاغ و زمیـن
  در محل ِ خفنـی از طرف مـن بدهیــد


  به زنان تا که بیایند و به ما رای دهند
  قـول آزادی ِ کوتاهــی ِ دامــن بدهیــــد

  به لولو هم بنويسيد ممه را پس بدهد
  وسپس وعده پوچ سرخرمن بدهيد


  گرگ را وعده ی میش وبه خران وعده ی کاه
  جـوجـه ها را الکــــی وعــده ی ارزن بدهیـــد


  گر چه موجودی ِ صندوق تمام است ولی
  به رعیت کوپن ِ شکر و روغـن بدهیــــد


  خانه در مملکت ارزان شد و باید پس از این
  به جهــان وعـده ی ارزانی ِ مسکـن بـدهیـــد


  الکی تــوی ِ سخنرانـی تــان در سیمــــا
  وعـده ی کنتـرل قیمــتِ آهــن بــدهیــــد
  یا به اموات علی رغم گرانی ِ قبــور
  قول ِ کمتر شدن ِ قیمتِ مدفـن بدهیـــد
  تا که تاثیـر کنــد صحبتتــان بیـن ِ عــوام
  وعده ها را همه با واژه ی شرعا" بدهید


  الغرض کار ندارم که چطـوری ، لیکن
  تا زمان ِ همه پرسی ،همه کلا" بدهیـد


  خشتکش پاره شد و احمد ِ طناز نوشت
  به طرف حداقل یک نخ و سـوزن بدهید


  پاسخحذف
 3. همان که با تغییر قانون اساسی و حذف مرجعیت از شرط رهبری خآمنه ای را رهبر کرد

  پاسخحذف
 4. متاسفانه به چندان فلاكتي افتادهايم در زمان اين توهم زده سمنان كه رو به خوك رفسنجان اوردهايم غافل از اينكه اين توهم و توهم افرين ثمره ان دگر است....

  پاسخحذف
 5. جاکشان وقت شادی نیست ، دهل نزنید
  که این اکبر رفسنجان همان اکبر دزد است
  پولهای این مردم به یاری ٤ پسر خورده
  حال بر خامنه ای جاکش سجده برده
  این کاندید پیک نت ، سایت روز و کلمه هست
  یعنی پیر پاتال های منقل نشین دون و پست
  این جاکشان ٥٧ نیت خیر در کارشان نیست
  پس شب و روز به حال این ملت باید گریست
  شیخ جاکش ، ملای قحبه ،رفقای توده ای نو
  دشمنان جاکش ایرانند ، از اباذر بشنو
  اباذر غفاری شاعر نسل جوان سوخته به شر نادانهای ایران بر باد ده سال ٥٧

  پاسخحذف
 6. گر بدی گفت حسودی و رفيقی رنجيد -گو تو خوش باش كه ما گوش به احمق نكنيم ، حافظ ار خصم خطا گفت نگيريم بر او - ور بحق گفت جدل با سخن حق نكنيم.

  پاسخحذف

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!