هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۴ مهر ۱, چهارشنبه

"احمد محمد" و فریب دادن افکار عمومی آمریکا و جهان با یک ساعت خودنساخته!داستان از آنجا آغاز شد که یک دانش آموز مدرسه ای در آمریکا که اتفاقا مسلمان زاده هم است به نام احمد محمد، برای یک پروژه مدرسه ای (که بعدا مشخص شد اصلا  پروژه ای در کار نبوده است!) ساعتی دیجیتالی را در جعبه ای کوچک گذاشته و به مدرسه اش برده بود. در مدرسه، به دلیل ظاهر کار ساعت در یک چمدان کوچک و سیم های آویزانش، این تصور پیش آمد که آن نوجوان با خود بمبی به مدرسه آورده است و یا خواسته است که دیگران را بترسند که در نهایت به بازداشت چند ساعته آن دانش آموز و توبیخ سه روزه اش از مدرسه منجر شد. در نهایت پس از برطرف شدن سوء تفاهم بدون اینکه اتهامی به احمد محمد وارد شود، آن نوجوان را آزاد می کنند. 

اما این تمام ماجرا نبود! خبر مثل بمب صدا کرد و جامعه مسلمان آمریکا پیراهن عثمان به تن کرد که وا مصیبتا که نوجوان نابغه و مخترع مسلمان را به دلیل دین و نامش بازداشت کرده اند. کار به دعوت رسمی از آن دانش آموز به کاخ سفید، سازمان ملل، و دفتر مرکزی گوگل و فیسبوک هم رسید برای دلجویی از آن دانش آموز آینده ساز (!) آمریکایی. 

 جدا از مساله رفتار پلیس و نحو بازداشت این دانش آموز* و این شبهه که دلیل تمام ماجرا دین و نام و رسمش بوده است و جدا از این نکته که چه اندازه افکار عمومی (و در این مورد حتی دولتمردان آمریکا) به سادگی تحت تاثیر قرار می گیرند، به اصل ماجرا می پردازیم که  از یک دروغ و تقلب  آغاز شد:

پروفسور ریچارد داوکینز معروف در صفحه توییتر خود ویدئو ای رابه اشتراک می گذارد که یک اهل فن در مورد آن ساعت دیجیتالی کذایی توضیح می دهد (لینک): ساعت احمد محمد نه یک اختراع و نوع آوری که  حتی مونتاز و سر هم کردن چند قطعه الکترونیکی هم نبود و تنها باز کردن قاب یک ساعت دیجیتالی خریداری شده و چسباندن آن در یک جعبه کوچک بود! در یکی دیگر از توئیت های پروفسورداوکینز، با توجه به شکل و شمایل ساعت در چمدان و نحوه بازداشت این نوجوان حتی این شبهه مطرح شده است که تعمدی از طرف آن دانش آموز در کار بوده برای شبیه ساختن چمدانی که برای نشان دادن ساعتش باید به برق وصل می شد (!)  به یک بمب ساعتی. 
*دلیل پلیس آمریکا برای بازداشت احمد محمد در وهله نخست را عدم همکاری اش با پلیس و برخورد غضبناک آن دانش آموز گزارش داده اند. و اما نخستین دروغ احمر محمد چه بود؟ احمد محمد ابتدا عنوان می کند که آوردن آن چمدان کذایی که ظاهری شبیه بمب های ساعتی داشت برای تحت تاثیر قرار دادن معلم درس فنی اش بوده است و عنوان کرد که معلم فنی اش پس از دیدن آن کاردستی دچار وحشت شده است. در حالی که مشخص شد که این دانش آموز در چند نوبت کلاس به دبیران مختلفی کارش را نشان می دهد و مشکلی هم پیش نمی آید، تا وقتی که  این ساعت آلارم در میانه کلاس انگلیسی به زنگ در آمد و سبب سوء تفاهم و وحشت آموزگار انگلیسی  (و نه دبیر فنی)  شد و البته احمد محمد هم هیچ تلاشی برای توضیح کارش به معلمان و ناظم مدرسه نکرد و سبب شد که جریان پیچیده تر شود و به دخالت پلیس بیانجامد.

پینوشت۱- پرزیدنت باراک اوباما در پیامی توئیتری (لینک) به احمد محمد وی را به کاخ سفید دعوت کرد و ضمن تحسین ساعت کذایی ساخته شده (!)، اظهار داشت که ایالات متحده به جوانانی جویای علم چون احمد نیازمند است.

پینوشت۲- خود احمد محمد در مصاحبه ای تلویزیونی به این نکته اشاره می کند که دلیل استفاده اش از کابل برق به جای باتری آن بوده است که نمی خواسته کارش شک برانگیز و سبب ترس و وحشت دیگران (به دلیل شباهت کار به یک بمب ساعتی) شود. پس خود این دانش آموز پیش از آوردن چنان وسیله ای به مدرسه می دانسته است که کارش می تواند موجب سوء تفاهم و وحشت دیگران شود و با این حال دست به این کار می زند!

قضاوت  با شما!

۲ نظر:

 1. بسیار عالی
  باید پروپگاندای چپ وبرادران مسلمانشان را رسوا کرد
  http://anti-stupid1.blogspot.com.au/

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. چپ ها نبودند که همین فاشیست های نئوکان الان شما آواره های غربت رو تو کوره ی آدم سوزی سوزونده بودند یا داشتید بردگی می کردید. هرچه دارید از قبل این چپ های غربی دارید.

   حذف

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!