هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۲ مرداد ۷, دوشنبه

یکی از یاران علی فلاحیان رییس دفتر رییس جمهوری، معاون مصطفی پور محمدی وزیر ارشاد؛ تبریک به رای دهندگان!

اثر مانا نیستانی
بلاخره فهرست نهایی نامزدهای وزارخانه های دولت تدبیر و امید در آستانه مراسم تحلیف اعلام شد. مراسم تحلیفی که حتی رییس جمهوری اسبق -محمد خاتمی- هم دعوتنامه شرکت در آن را نگرفت و البته حسن روحانی اعتراضی به آن نکرد (از اینجا بخوانید +). یکروز پس از منتشر شدن مصاحبه کدخدایی -سخنگوی سابق شورای نگهبان- که گفته بود صلاحیت حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری با وساطت احمد جنتی تایید شده بود (منبع +)، نام علی جنتی به عنوان کاندیدای وزارت ارشاد اعلام گشت!

علی جنتی از دانش آموختگان مدرسه حقانی و از نزدیکان مصطفی  پور محمدی و معاون  وقتش در وزارت کشور و سفیر تقریبا دائمی جمهوری اسلامی در کویت بود که به دلایلی (که یکی از آنها رسوایی شبکه جاسوسی ایران بود)، از آن مقام برکنار شد. جدا از شایعاتی که در مورد پرونده اقتصادی  و مالی علی جنتی در کویت وجود دارد، انتخاب فردی که هیچ سابقه فرهنگی نداشته  و با آن بیگانه است برای چنان وزارت خانه ای عجیب می نماید گرچه دور از انتظار نبود. علی جنتی در باب جزایر سه گانه گفته بود که باب گفتگو با امارات باز است (!) و باید دید که به چنان تعاملی در مورد هنرمندان ایرانی هم  باور دارد یا خیر.

در میان نامها، برادر جناب حسن روحانی -حسین فریدون- را هم می بینیم که پست مهم رییس دفتری رییس جمهوری را به خود اختصاص داده اند. فردی که سالها همکار و نزدیک شاه کلید قتل های زنجیره ای و عالیجناب خاکستری -علی فلاحیان- بوده و شاید حتی دعوت از علی فلاحیان در مراسم جشن انتخاب روحانی هم ایده خود او بوده باشد! همچنین انتخاب یکی از فرماندهان سپاه قدس و از مظنونان بمب گذاری مرکز یهودیان آرژانتین -احمد وحیدی- به عنوان وزیر دفاع دولت تدبیر امید، شاهکار دیگری از حسن روحانی است (در اخبار تکمیلی، البته ایشان انتخاب نشدند).

انتخاب امثال محمد فروزنده، محسن قمی وعبدالرضا فضلی هم نه تنها برآورنده خواست رای دهندگانی که به امید تغییر، یکبار دیگر به پای صندوق های رژیم رفته بودند نیست که حتی چند گام عقب گرد و بازگشت به گذشته است!

پینوشت- خود مصطفی پورمحمدی با پرونده ای سیاه که مظنون به صادر کردن دستور قتل هزاران شهروند ایرانی است به عنوان وزیر "داد"گستری توسط منتخب مردم به مجلس پیشنهاد شدند!

۴ نظر:

 1. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 2. روحانی از اول هم معلوم بود کیه شما ها بی خود اون رو اشتباهی گرفتید....حیف عارف که کنار کشید

  پاسخحذف
 3. حسین فریدون برادر حسن روحانی است. آخرین پست مهم وی سفیر ایران در مالزی در دولت خاتمی بوده است. نویسنده محترم وبلاگ فکر کنم ایشان را اشتباه گرفته اید.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بله من هم که نوشته بودم خانداداش حسن روحانی بوده . ایشان از نزدیکان علی فلاحیان بوده است. کجای آن اشتباه بوده گرامی؟!

   حذف

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!