هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۶ بهمن ۲۰, جمعه

برنامه ریزی گروه های حامی رژیم اسلامی برای تاثیر گذاری در انتخابات ۲۰۱۹ کانادایکی از  گروه های ایرانی-کانادایی هم سو با رژیم اسلامی، IRANIAN CANADIAN CONGRESS (ICC) است که به ادعای خودشان غیر انتفاعی اند و جهت گیری سیاسی هم ندارد. البته با وقاحت عجیبی، در دیدارهایشان با مقامات کانادایی، خود را "نماینده بیش از سیصد هزار ایرانی مقیم کانادا" جا می زنند. در حالی که در انتخابات اخیر این کنگره در ماه می ۲۰۱۷، تعداد رای دهندگان تنها ۳۷۰ نفر اعلام شده بود (لینک). عکس زیر از جلسه انتخابات این کنگره، خود گویای استقبال هیچ ایرانیان مقیم کانادا از این کنگره ایرانیان خود-خوانده است و بجز امثال نگارنده که لابلای اخبار را دقیقتر می خوانم، کمتر کسی نام آنها را هم شنیده است.یکی از افتخارات مهم این کنگره به نقل از وبسایتشان، تلاششان برای به تصویب نرسیدن لایحه S-219 در سنای کانادا در سال ۲۰۱۷ است؛ لایحه ای که هدفش تحریم اقتصادی رژیم اسلامی در ایران به دلیل نقض حقوق بشر و فعالیت های ضد بشری اش بود (لینک). نظر این کنگره چند نفره این است که باید در مورد مسایل حقوق بشری، دولت کانادا با خود رژیم اسلامی مستقیما مباحثه کند و تحریم رژیم سبب دشوار شدن مبادلات تجاری با ایران و ضرر های اقتصادی می شود. البته اینکه چه صحبتی در مورد نقض حقوق بشر با رژیم اسلامی می توان کرد را باید از خود ICC پرسید! پاسخ های رژیم از زبان پر از دروغ دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، محمد جواد لاریجانی، را بارها شنیده ایم.

القصه اینکه جاگمیت سینگ* (Jagmeet Singh) ,رهبر حزب نئو دموکرات کانادا, در جشن سیمرغ این کنگره (فوریه ۲۰۱۸) شرکت کرد. در دیدار جناب سینگ با شماری از ایرانیان خاص حاضر، ایشان تنها به سه نکته در مورد سیاست های پیشنهادی آینده اش در قبال مسایل ایران اشاره کرد: (۱) تلاش ایشان و حزبش برای افزایش diversity یا تنوع قومی و نژادی، (۲) وعده انتخاباتی بازگشایی سفارتخانه های کانادا و ایران، و (۳)  وعده انتخاباتی جلوگیری از برخورد (به گفته ایشان) تبعیض آمیز ماموران مرزی آمریکا با مسافران ایرانی-کانادایی. 

جدا از اینکه بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی، بیشتر به سود گروهی کوچک از ایرانیان خواهد بود که منافع تجاری عمدتا غیر سالم با داخل کشور هم دارند و منتفع از رانتخواری و پیوندهای خانوادگی با ده هزار فامیل رژیم هستند، فایده ای حیاتی به نفع عامه ایرانیان مقیم کانادا و در جهت احقاق حقوق ایرانیان در حبسی چون  سعید ملکی نخواهد داشت. سعید ملکی، مهندس نرم افزار سابقا مقیم کانادا بود که ده سالی است که ناعادلانه و ناحق و بدون محاکمه عادلانه در بند زندان های رژیم مانده است.  از سوی دیگر، گفتن از وعده افزایش تنوع قومی، تنها شعاری انتخاباتی است که نخست وزیر کنونی کانادا، جاستین ترودو، قهرمان کمدی آن است. دست آخر اینکه تبعیض علیه شهروندان ایرانی هم نتیجه مستقیم سیاست های خود رژیم است و محدود به مرزهای امریکا و دوران پس از "ترامپ" هم نمی شود. 

سخنان جناب سینگ را که گوش می کنید (لینک ویدئو)، انگار متن آن مستقیم ازطرف وزارت خارجه رژیم فرستاده شده است. درک اشتباه وگمراه شده سیاستمداران جوان ونوظهوری مثل ایشان و سخنانی که مو به مو اقتباس از گفته های مدیران ICC است، نشان از تاثیر عوامل آشکار و پنهان رژیم و دست های پشت پرده نظام در لابی گری موفق در کشوری چون کانادا است.

* رهبر یکی از سه حزب سیاسی مهم در کانادا است که اگر در انتخابات سال آینده حزبش اکثریت کرسی ها را بدست آورد، نخست وزیر آینده کشورخواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!