هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۵, یکشنبه

پرونده دانشگاهی مهدی هاشمی‌ و صداقت «آکادمیک» اساتید ایرانی‌


یک هفته پس از آن که اعلام شده بود، دانشگاه آکسفورد درباره ادعاهای مطرح شده در مورد نحوه پذیرش مهدی هاشمی در مقطع دکتری تحقیق می‌کند، این دانشگاه با استناد به بررسی‌های خود ادعاهای مطرح شده علیه پسر اکبر هاشمی ‌رفسنجانی را رد کرد گرچه انگار جریان این پرونده دانشگاهی به آسانی بسته نمی‌‌شود...

تمام نوشته من در خودنویس۶ نظر:

 1. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند.

  پاسخحذف
 2. http://www.whitehouse.gov/briefing-room/weekly-address

  Remarks of President Barack Obama
  Weekly Address
  Saturday, May 14, 2011
  Washington D.C.

  Recently, there have been signs that the economy is picking up steam. Last month, we saw the strongest job growth in five years, and have added more than three-quarters of a million private sector jobs in just three months. But there are still too many Americans who are either looking for work, or struggling to pay the bills and make the mortgage. Paychecks aren’t getting any bigger, but the cost of everything from groceries to college tuition keeps on rising.

  Without a doubt, one of the biggest burdens over the last few months has been the price of gasoline. In many places, gas is now more than $4 a gallon, meaning that you could be paying more than $60 to fill up your tank.

  These spikes in gas prices are often temporary, and while there are no quick fixes to the problem, there are a few steps we should take that make good sense.

  First, we should make sure that no one is taking advantage of consumers at the pump. That’s why we’ve launched a task force led by the Attorney General that has one job: rooting out cases of fraud or manipulation in the markets that might affect gas prices, including any illegal activity by traders and speculators.

  Second, we should increase safe and responsible oil production here at home. Last year, America’s oil production reached its highest level since 2003. But I believe that we should expand oil production in America – even as we increase safety and environmental standards.

  To do this, I am directing the Department of Interior to conduct annual lease sales in Alaska’s National Petroleum Reserve, while respecting sensitive areas, and to speed up the evaluation of oil and gas resources in the mid and south Atlantic. We plan to lease new areas in the Gulf of Mexico as well, and work to create new incentives for industry to develop their unused leases both on and offshore.

  We’re also taking steps to give companies time to meet higher safety standards when it comes to exploration and drilling. That’s why my Administration is extending drilling leases in areas of the Gulf that were impacted by the temporary moratorium, as well as certain areas off the coast of Alaska. And to streamline that permitting process, I am establishing a new team to coordinate work on Alaska drilling permits.

  Finally, the third step we should take is to eliminate the taxpayer subsidies we give to oil and gas companies. In the last few months, the biggest oil companies made about $4 billion in profits each week. And yet, they get $4 billion in taxpayer subsidies each year. Four billion dollars at a time when Americans can barely fill up their tanks. Four billion dollars at a time when we’re trying to reduce our deficit.

  This isn’t fair, it makes no sense. Before I was President, the CEOs of these companies even admitted that the tax subsidies made no sense. Well, next week, there is a vote in Congress to end these oil company giveaways once and for all. And I hope Democrats and Republicans come together and get this done.

  The American people shouldn’t be subsidizing oil companies at a time when they’re making near-record profits. As a nation, we should be investing in the clean, renewable sources of energy that are the ultimate solution to high-gas prices. That’s why we’re investing in clean energy technology, helping businesses that manufacture solar panels and wind turbines, and making sure that our cars and trucks can go further on a tank of gas – a step that could save families as much as $3,000 at the pump.

  These are investments worth making – investments that will save us money, reduce our dependence on foreign oil, and protect the health and safety of our planet. That’s an energy policy for the future, and it’s what I’ll be fighting for in the weeks and months to come.

  Thanks.

  پاسخحذف
 3. هستند ایرانیان موفقی‌ که زادگاه پدری خود را منکر شدند و چون هوشنگ انصاری ها، نه هیچ خیری به هموطن خود رساندند و نه حمایتی کردند که گرچه منفعت بسیار از آن آب و خاک برده اند. و در مقابل آن، چون محمود خیامی‌ها و بیژن پاکزاد ها بودند و هستند که هر جا توانستند ایرانی‌ بودن خود را به رخ جهان کشیده اند; تا می‌‌شد به بنیاد‌های ایرانی‌ و رسانهای پارسی زبان کمک کردند و از ایرانیان به استخدام خود در آورد‌ند و به نیازمندان هم قبیلهٔ خود یاری رساندند.

  افتخارات محمود خیامی کم نیستند و نام بردن از تمامشان نوشته ای جدا طلب می‌ کند و بر کسی‌ هم پوشیده نیست که سبب مباهات تماممان است .به تازگی به پاس کوششهای فرهنگی‌ و خیر خواهانه ایشان در بریتانیا، مفتخر به دریافت عالی‌ ترین نشان سلطنتی ملکهٔ آن کشور شدند (از اینجا بخوانید) و گفتند "خوشحال است که چنین نشانی به او اعطا شده است"; گرچه "ناراحت کننده هم هست چرا که او را یاد جوانان ایرانی می‌اندازد که لیاقت انجام کارهای زیادی را در ایران دارند ولی به خارج مهاجرت کرده‌اند".  نشان سلطنتی (CBO) بوسیلهٔ نمایندهٔ ملکهٔ الیزبت دوم به ایشان اهدا شد و به افتخارات پیشین خارجی‌ ایشان (KSS,GSFO) افزوده شد. و اما این نشان ها به چه معنا است و در چه شرایطی اهدا می‌ شود؟

  KSS-

  پاسخحذف
 4. هنوز هم خبرها و تفسیرهای مربوط به جن گیر استخدام شده‌ٔ دولت مهرورز داغ است و این و آن به نکوهش‌اش مشغولند. کار به موضع گیری سپاه پاسداران هم رسید و پرده برداشت که جن گیر مزبور سابقهٔ ۳۶۰ مورد (واحد شمارش نا معلوم!) تجاوز را داشته است و با آلوده کردن قرآن (به نجاساتِ خود) به نیرویی شیطانی دست یافته است که البته باید پرسید که چرا با علمِ به این جنایات (در صورت درست بودنشان)، پیشتر اقدام به بازداشت آن شخص نکردند و گذشتند که در بزنگاه دعوای ولی‌ فقیه و تدرکچی‌اش "آس" رو کنند!  دقت کنید! مشکلی‌ با نیروی شیطانی و اجنه و جادو-جمبل ندارند و تنها نگران بودند که چرا این نیرو در دست احمدی نژاد باشد و نه آنان؛ البته (پس از بررسی‌ها و شور و نظر‌های بسیار) واحد پدافند جن (بر اساس سخنان محسن سازگارا در صدای آمریکا) را در راستای منویات ولی‌ فقیه ایجاد کردند که حقاً باید گفت "همه چیزمان به همه چیزمان می‌‌آید".  این پرسش است که چرا باید دولت احمدی نژاد را در این مورد نکوهش کنیم؟ مگر نه این است که خرافات و موهومات آنچنان در ذهن ایرانیان ریشه دوانده است که به جن و پری و شیطان و پل صراط و "ماه از میان به دونیم شده" باورمندند و می‌‌پندارند که مولودی می‌‌آید که پس از کشتار تمام ناخودیان "کافرِ" جهان، در بین باقی‌ مانده‌ای آدمیان عدل و داد بر قرار می‌‌کند! آیا تفاوتی‌ است بین آن جوانان ایرانی‌ "تحصیل کرده و دنیا دیدهٔ نسل اینترنت که هنوز هم چشم به دهان ملّایان شیعه دوخته اند و از چشم در برابر چشم و آدم و حوا و حوری و غلمان و نکیر و منکر و فشار شب اول قبر" می‌‌گویند با پدرانشان که "تصویر انسان در ماه می‌‌دیدند"؟  در همین مورد جن! مگر نه این است که ۲۲ مرتبه از جن در قرآن نام برده شده است و سوره‌ای به نامش آمده است؟ مگر نه این که در قران آماده است " عده‌ای از انسانها به مردانی از جن پناه می‌‌بردند..." (۱) و یا "عده‌ای از اجنه برای او (سلیمان) غواصی می‌‌کردند و..." (۲) و "لشگریان سلیمان از انس و جن و پرندگان..." (۳) و "یکی‌ از جن‌ها (به سلیمان) گفت که قبل از اینکه از جایت بلند شوی..." (۴)؟ و مگر نه اینکه انکار قرآن و بالتبع آن انکار جن کفر است؟

  پاسخحذف
 5. عجب! جن حقیقت باشد و به تسخیر انسان توسط جن (بر اساس نص صریح قرآن) معتقد باشیم و "جنگیر" خرافات باشد؟ باید هم احمدی نژاد جنگیر شخصی‌ خود را داشته باشد و مدد بجوید که باید وزارت "جنگیری" و "رمالی" هم در چنین جامعه‌ای داشت که مردمان‌اش (از هر طبقه و با هر تحصیلاتی) معتقد به کشتی‌ نوح و عصای موسی و دوزخ و برزخ و "ماه به دونیم شده" و خرِ دجّال هستند.  به "یا علی‌ گفتن" ولی‌ فقیه در هنگام تولد می‌‌خندیم؟ [۵] به حال خود باید بخندیم که معتقدیم امامانمان در هنگام زایش سخن می‌‌گفتند و نطفه‌شان در آسمانها بسته شد و نه قضای حاجتشان مانند آدمیان می‌‌بود و نه خوابیدنشان و چون متولد شدند نوری جهان را در بر می‌‌گرفت و البته همه‌شان مکتب نرفته عالم دهر بودند.

  آیا کسی‌ به سریال ضدّ ایرانی‌ و پر از خرافه "مختارنامه" اشاره‌ا‌ی کرد؟آنجا که نشان می‌‌دهد قطرات خون بر زمین ریختهٔ حسین بن علی‌ خشک نمی‌‌شوند و سازندگان‌اش نمی‌‌اندیشند که کودکی که به تماشا نشسته است آن را باور می‌‌کند و البته والدین‌اش هم! و چه انتظاری است که وقتی‌ بر اساس متون موثق شیعه می‌‌گویند "اجنه" به یاری امام حسین شتافتند ولی‌ ایشان درخواست کمک آنان را رد کرد! [۸-۶] والبته یاری رساندن فرشتگان جنگ آور به پیامبر اسلام هم در قرآن ثبت شده است [۹].  به سردار فیروز آبادی (دامپزشک سابق و بزرگ ارتش دار ایران!) می‌‌خندیم که نامه به امام زمانش می‌‌نویسد یا دولتی که صندلی‌ خالی‌ برایش می‌‌گذارد و یک جوالدوز به خودمان نمی‌‌زنیم که به تمام آنها باورمندیم و در هر ۱۵ شعبان به شادی و سرور می‌‌نشینیم و در نیمی از سال سیاه پوش

  پاسخحذف
 6. ایرادی به احمدی نژاد و هالهٔ نورش و "شعیب بن صالح" و "سید خراسانی" و مدعیان رنگ و وارنگ امام زمانی‌ و رابطه با او نیست که کل جامعه پذیرای شنیدنش است! ببینید چه میزان ثروت و بالاتر از آن سرمایه‌های انسانی‌ این مملکت هر ساله به داستان سرایی‌ها و جعلیات افسانه‌ای هدر می‌‌شود (که بر اساس گزارش بنیاد مهدویات بیش از ۲۰۰۰ روایت و داستان در این زمینه آمده است و ۲۰۰،۰۰۰ کار آموز دورهٔ مهدویت و در تمام استان‌های کشور و ۱۳ مجلهٔ تخصصی و دانشگاه مجازی مربوط به این تفکر مشغولند!). [۱۰] باید هم احمدی نژاد سخن از ادره کشور بوسیلهٔ امام زمان بزند و ایران را مملکت "امام زمانی‌" بخواند  در برنامهٔ تفسیر خبر صدای آمریکا (۱۳، مِی)، مجری برنامه از محسن سازگارا می‌‌پرسد که اگر جن واقعیت دارد می‌‌شود آن را گرفت؟ و جناب دکتر با لبخند پاسخ می‌‌دهند: "لابد! من چه می‌‌دونم" و البته اضافه می‌‌کند که آیندگان مسخرهٔ این دوران ما را می‌‌کنند. حق با شماست جناب سازگارا! ولی‌ به امثال شما هم خواهند خندید که شیک و کراوات زده در برنامه‌های جدی تحلیل سیاسی از دشت کربلا و قضوات رسول و دو طفلان مسلم و عمر و علی‌ می‌‌گویید و برای توجیه سخن خود سوره و آیه ایی هم آورده و "ماله کشی‌" می‌‌کنید! البته ادعایی سکولار بودن هم دارید و مانند این قضیه جن و جن گیری، تنها به پاک کردن صورت پرسش اکتفا می‌‌کنید!  محرمانه آنلاین (سایت نزدیک به اسفندیار رحیم مشائی) می‌‌نویسد: "کتاب‌های فراوانی در مورد جن نوشته و منتشر شده و در تمام تفسیرهای قرآن بخشی به این موضوع اختصاص دارد. شهید آیت الله مرتضی مطهری که یکی از نظریه‌پردازان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، دو کتاب در مورد جن نوشته است. به باور مسلمانان جن به عالم نامحسوس تعلق دارد و اعتقاد به وجود آن نیازمند استدلال عقلی و علمی نیست". خود حدیث مفصل بخوان!  [۱] سورهٔ جن، آیه ۶

  [۲] سورهٔ انبیأٔ، آیه ۸۲

  [۳] سورهٔ نمل، آیه ۱۷

  [۴] سورهٔ نمل، آیه ۳۹

  [۵] نوشتهٔ پیشین من در این مورد

  [۶]علامه مجلسی، بحار الانوار، ج ۴۴، ص ۳۳۰، مؤسسة الوفاء، بیروت لبنان

  [۷] سید بن طاووس، لهوف، ص ۱۴۱، ترجمه میر ابوطالبی، سید ابوالحسن، ناشر: دلیل ما، قم، چاپ اول، ۱۳۸۰ ش

  [۸] شیخ صدوق، امالی، ترجمه کمره ای، محمد باقر، ص ۶۳۸، اسلامیه، تهران، چاپ ششم، ۱۳۷۶؛ البته شبیه این روایت در «کافی» مرحوم کلینی هم آمده است، الکافی، ج۱، ص ۲۸۳و ۲۸۴

  [۹] سورهٔ انفال، آیه ۹

  [۱۰] فیلم و توضیحات درنوشتهٔ پیشینِ من

  پاسخحذف

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!