هرچند نبینی تو ولی ملت ایران ..شیریست که بر پرچم خورشید نشان است

۱۳۹۱ فروردین ۹, چهارشنبه

اسلام رحمانی "جرس" یا دروغ ، سانسور و افترا؟جرس، مخفف "جنبش راه سبز" است و خود را وامدار جنبش آزادی خواهی‌ مردم ایران می‌‌داند. در کنار این وبسایت خبری، رسا -رسانه‌ سبز ایران- است که آنان خود را رسانه‌ صوتی-تصویری جنبش سبز می‌‌دانند که به دلیل عدم استقبال مردمی (و در نتیجه ناتوانی مالی‌) در اسفند ماه سال گذشته به کار خود پایان دادند.

البته ادعای نمایندگی‌ جنبش سبز بودن را تنها خود جرسیان باور دارند که از همان ابتدا و در مرامنامه وبسایت، ابهامات آغاز می‌‌شود; اختلاف مرام با مردمی که خلاف گفته های آنان را بارها در تظاهرات سبز خود فریاد زده بودند. جرسیان تنها مخالفت خود را با شکل "مطلقه" ولایت فقیه اعلام می‌‌کنند و تاکیدشان بر " اسلام اصلاح طلبانه مروج ارزشهای قرآنی، تعالیم نبوی و آموزه های علوی" خود گویای اندیشه‌های سخت بسته دینی و عقیدتی‌ ایشان است. (از مرامنامه جرس) جالب تر اینکه تمام این اصول را هم از طرف تمام جنبش سبز بیان می‌‌کنند و خود را تنها نماینده آن می‌‌دانند!

دایره خودی- ناخودی‌ها آنقدر کوچک شد که جرسِ عطالله مهاجرانی و محسن کدیور (که نه نقطه‌ای خاکستری می‌‌دیدند و نه شعار "نه غزه و نه لبنان" مردم را)، نامه محمد نوریزاد را هم سانسور کرد که چرا انتقادی به محمد خاتمی و مراجع بی‌ خاصیت شیعه وارد کرده بود. از سوی دیگر به دروغ، قصد می‌‌کنند که مشاورت مجتبی واحدی از مهدی کروبی را از رسمیت بیندازند چرا که او اصلاحات درون رژیم را تمام شده دانست و تلاشی عبث و بیهوده.

سانسور و دروغ برای جرسیان تنها محدود به اندیشه‌های سیاسی نیست که در برابر خواسته‌های اجتماعی ایرانیان هم همان شکل عمل می‌‌کنند که جمهوری اسلامی اصرار بر آن دارد. وقتی‌ می‌‌بینیم که جرسیان با بی‌ آزرمی، تصویر خانم نوشابه امیری را هم سانسور می‌‌کنند تا مبادا که مردانی از دیدن موی برهنه اش به گناه بیفتند، مسلما انتظار آنکه پذیرای اندیشه‌های غیر "علوی" باشند هم آرزویی محال است.

سیاست کلی‌ جرسیان و شورای نا شناخته "راه سبز امید" بر انتخابات درون جمهوری اسلامی و اصلاحات رژیم استوار است چه آنکه اردشیر امیرارجمند هم به زیر پرچم جمهوری اسلامی می‌‌نشینند و بر آن تاکید می‌‌کنند و نهایت خواسته‌های جنبش سبز را هم همان می‌‌داند! 

نقش این رهبران خود خوانده جنبش سبز تنها کند کردن حرکت جنبش سبز بود و با راهکار‌های پی در پی‌ اشتباه، آن را به خاموشی کشاندند. گاه نقشه "‌اسب تروا" بود و زمانی‌ هم "راهپیمایی سکوت" از ۴ تا ۶ بعد از ظهر! 

دعوای ایشان انگار از مبارزه با جمهوری اسلامی خارج شده است و شمشیر برای اپوزیسیون آن تیز کرده اند! با وقاحت، طرح دعوی حقوق بشری در سازمان ملل را یک "آرزوی شخصی‌" و "جنایت علیه بشریت" را یک "بحث انحرافی و اغراق آمیز" می‌‌خوانند و لودگی می‌‌کنند. 

امروز هم که با استناد به گفته‌های رژیم و خود فروخته‌ای چون "مسعود انصاری"، سعی‌ در کوبیدن شخصی چون رضا پهلوی دارند که امروز بیش از هر زمان دیگری در نقش اپوزیسیون جمهوری اسلامی ظاهر شده است و همگان را به اتحاد می‌‌خواند. 

شرم بر آنان که خواسته و ناخواسته به جنبش سبز ایران ظلم کرده اند، پیروزی حتمی را با ۳ سال بیشتر ادامه ریاست جمهوری احمدی نژاد معاوضه کردند و امروز هم بیشتر از پیش، آب به آسیاب جمهوری اسلامی می‌‌ریزند. 

*کاریکاتور از رادیوزمانه 

۷ نظر:

 1. شما که به خودت این اجازه رو میدی که دیگران رو به دروغ گویی متهم کنی، چرا در سراسر نوشته ات بارها اقدام به گفتن سخن ناراست کردی؟ به طور مثال گفتی که بدلیل عدم استقبال مردمی، در حالیکه تعطیلی رسا و حتی نزدیک به تعطیل بودن جرس بدلیل مسایل مالی بوده و نه استقبال، شما میتونستی از سایتهایی مثل الکسا یا گوگل آنالیتیکس استفاده کنی و دروغ بودن حرف گزاف خودت رو متوجه بشی!

  پاسخحذف
 2. مشکلات مالی یک رسانه‌ تصویری از کجا ناشی‌ می‌‌شه؟ اگر پربیننده بود و حمایت می‌‌شد که ورشکست نبود!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ایول که لپ مطلبو گفتی اینها اینقدر احمقندکه خودشون دارن خودشونو لو میدن.

   حذف
 3. احمد
  خیلی جالبه که شما وقتی همین جرس یا رسا علیه مجاهدین مطلب بنویسه میشه دلیل بر منفور بودن مجاهدین ولی وقتی علیه ربع پهلوی بنویسه میشه دلیل بر محبوبیت ربع پهلوی!!!
  میشه بگید این یک بام دو هوا را از کجا اوردید؟؟
  بند هم از جرس نفرت دارم هم چون داخل ایرانم میدانم که جرس حتی به اندازه تلویزیون رنگارنگ هم بیننده نداره
  اصلا توی این چند ماه فعالیت رسا من یکبار ندیدم یکی توی ار آشناهای من یا توی دانشگاه یا یکی توی خیابون در مورد رساحرفی بزنه
  ولی در مورد ربع پهلوی هم همینطوره
  من تا بحال نشنیدم یکی بگه که باید رضا پهلوی بشه رهبر اپوزیسیون یا اینکه کسی مشتاق آمدن رضا پهلوی باشه یا اینکه اونو رهبر خودش بدانه
  اگر انصاف را در نظر بگیریم تقریبا تمام اپوزیسیون ایران در اینکه نباید حکومت سلطنتی باشه اتفاق نظر دارن
  چه احزابی که قو میتی هستن مثل کردها یا ترکها یا بلوچها عربها هیچکدام از آمدن رضا پهلوی یا سلطنت خوششون نمیاد که هیچ بدشونم میاد
  اصلاح طلبان هم خوششان نمیاد(منظورم از اصلاح طلبان نه حکومتی ها که افرادی مثل سازگارا یا واحدی برخی دیگر مثل جبهه ملی یا نهضت ازادی ملی مذهبی ها و دیگراصلاح طلبان است
  جمهوریخواهان هم مدافع بازگشت سلطنت یا ربع پهلوی نیستن
  چپها هم همینطور
  مجاهدین هم همینطور
  دیگه نمیدانم ایا اپوزیسیونی میمانه که ربع پهلوی بخواد باهاشون ائتلاف کنه؟؟
  یک رویایی توی سرتون هست اون را عین واقعیت میدانید در حالی که در دنیای واقعیت اصلا وجود نداره

  پاسخحذف
 4. آقا واقعا حرف دل منو زدی. من هر وقت از این اصلاح طلب ها انتقاد می کنم اطرافیان به من حمله ور میشن، نه به خاطر اینکه موافق رژیم هستند بلکه به خاطر اینکه معتقد هستند گزینه اصلاح طلب تنها گزینه موجود است پس ما باید بهش تن بدیم حتی اگر شواهد نشون بدهد که اینها به دنبال دموکراسی واقعی نیستند و دچار تعصب کورکورانه به اسلام هستند. هویت ایرانی سران این گروه ( نه مردم بدبختی که بدنه جنبش را تشکیل می دهند) بسیار کمرنگ تر از هویت اسلامی این افراد هست. اگر به سایت کلمه سر بزنید می بینید که شعار اصلی آن به عربی است و حتی ترجمه هم نشده است: الاسلام علي كلمتين: كلمه التوحيد و توحيدکلمه. با این وضعیت و با توجه به تاریخچه و سابقه این افراد به نظر من دنباله روی از آنان می تواند مشکلات فراوانی به همراه داشته باشد.

  پاسخحذف
 5. حرف از رضا پهلوی زدن بیشتر شبیه یه شوخیه بی مزس- بهتره کمی واقع بین باشیم-پهلوی به تاریخ پیوسته

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. متعجبم که چطور پهلوی به تاریخ پیوسته ولی هر وقت اسمش میاد هم ساندیس خور 7 تومنی، هم اصلاح طلب زنجیره ای هم مجاهد خاین به وطن، همگی حتما باید یه واکنشی نشون بدن. مگه نمیگین پهلوی مرده؟ پس چرا ازش می ترسین؟ نه اقا پسر. تنها کسی که الآنم میتونه مردم رو متحد کنه پسر همون "خدا بیامرزه".

   حذف

تمام نظرات را می‌‌خوانم و اگر سخن تازه‌ای باشد، پاسخ می‌‌دهم. تنها خط قرمز "خورشید نشان"، ناسزا گویی و آوردن واژگان توهین آمیز است که با پوزش بسیار، حذف می‌‌شوند; و بجز آن، پذیرای هر اندیشهٔ مخالفی هستم. از خوانندگان گرامی‌ خواهش می‌‌کنم که از باز کردن "لینک" هایی که در بخش گفتمان‌ و بوسیلهٔ کاربران ناشناس گذشته شده است خود داری کنند که برخی‌ از آنها مشکوک به آلودگی "تروجان" و "بد افزار" هستند!